News That Matters

Czy stelaż materaca ma znaczenie dla zdrowia kręgosłupa? Wpływ stelaża na komfort snu

Dobry sen jest fundamentem zdrowia i dobrego samopoczucia, a kluczowym elementem, który na niego wpływa, jest komfortowe łóżko. Choć często zwracamy uwagę na wybór materaca, to stelaż, na którym on spoczywa, odgrywa równie ważną rolę. A dlaczego ma aż tak duże znaczenie oraz jakie rodzaje są dostępne na rynku?

Czy stelaż ma wpływ na komfortowy wypoczynek?

Na pierwszy rzut oka stelaż to niewidoczny element każdego łóżka. Jednak jego rola w zapewnieniu komfortowych warunków do spania jest niezwykle ważna. Wynika to z faktu, iż pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas snu. Elastyczne listwy stelaża dostosowują się do kształtu ciała, wspierając naturalne krzywizny kręgosłupa i redukując punkty nacisku. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko bólów pleców, karku czy stawów, co jest kluczowe dla komfortowego i regenerującego snu. Ponadto dobry stelaż poprawia właściwości materaca, gdyż wpływa na:

  • lepszą cyrkulację powietrza wewnątrz wypełnienia,
  • trwałość podłoża do spania z uwagi na fakt, iż chroni go przed nadmiernym zużyciem,
  • maksymalne wykorzystanie pierwotnych właściwości materaca.

Stelaż – jakie są jego rodzaje?

Wybór odpowiedniego stelaża powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb, preferencji oraz rodzaju materaca. Można go podzielić na dwa podstawowe typ:

  • stelaż elastyczny-listewkowy – jedne z najpopularniejszych typów stelaży, które dostosowują się do kształtu ciała, zapewniając dobre wsparcie dla kręgosłupa i komfort podczas snu,
  • stelaż regulowany (ręcznie lub elektrycznie) – umożliwiają precyzyjne ustawienie różnych części stelaża, co zapewnia maksymalny komfort i wsparcie całego ciała.

Oczywiście przy wyborze najlepszego dla siebie stelaża ważny jest nie tylko rodzaj, ale także materiał, z którego został wykonany. Zwykle wybierane jest drewno – w końcu jest wytrzymałe i elastyczne. Zwróćmy także uwagę na liczbę listew oraz odległość między nimi.

Stelaż a dobry materac

Dobry stelaż i materac powinny wspólnie zapewniać odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa podczas snu. Nic dziwnego – stelaż ma za zadanie równomiernie rozkładać ciężar ciała, a materac dostosowywać się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając optymalną postawę oraz redukując napięcie mięśni. Dostępne w sklepie internetowym SennaMaterace materace to unikalne modele, które zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu najlepszych warunków do wypoczynku. W związku z tym pamiętajmy, aby przy ich wyborze uwzględnić osobiste potrzeby użytkownika, które obejmują m.in.:

  • stan zdrowia kręgosłupa,
  • aktualne alergie,
  • stopień twardości,
  • rodzaj wypełnienia,

Wybierając idealny dla nas materac oraz dobry stelaż, z pewnością zapewnimy sobie zdrowy sen.

Odpowiednio dobrany stelaż to fundament zdrowego i komfortowego snu. Zapewnia on optymalne wsparcie dla kręgosłupa, poprawia właściwości materaca czy przyczynia się do lepszej jakości snu. Wybierając stelaż, warto zwrócić uwagę na jego elastyczność, regulację, a także materiał wykonania!

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + dziesięć =