News That Matters

Czy czarna miska WC jest łatwa w utrzymaniu czystości?

Czarne miski WC jeszcze niedawno były stosunkowo drogimi produktami. Dlatego też niewiele osób rozważało taką inwestycję. Dziś sytuacja zaczęła się zmieniać, a czarne produkty łazienkowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wiele osób zastanawia się jednak, czy czarna miska WC jest łatwa w utrzymaniu czystości. Podpowiadamy więc, w jakie aranżacje wpisze się WC czarne i czy łatwo utrzymać optymalny poziom higieny, inwestując w takie rozwiązanie.

Ceramika łazienkowa w czarnym kolorze

Czarna łazienka to rozwiązanie nieustannie zyskujące na popularności. Doceniają go z reguły wielbiciele elegancji i klasycznego piękna. Miska WC czarna z reguły gwarantuje również wysoką jakość wykonania, a zarazem funkcjonalność zastosowanych rozwiązań. Taki elegancki design idealnie wpisuje się w nowoczesne aranżacje.

Co ciekawe montaż czarnej armatury łazienkowej zyskuje na popularności również w mniejszych pomieszczeniach, choć jeszcze całkiem niedawno był on wykorzystywany wyłącznie w dużych salonach kąpielowych. Dziś oferta wiodących producentów zawiera również stelaże podtynkowe slim, pozwalające zaoszczędzić nieco miejsca również i na niewielkich przestrzeniach. Czarna toaleta wpisuje się w nowoczesne koncepcje wystroju wnętrz. Na ogół taką aranżację decydują się wybrać osoby, które nie boją się przełamania tradycji i odejścia od konwencjonalnych rozwiązań.

ceramika łazienkowa

Miska WC czarna a czyszczenie

Wiele osób obawia się jednak czy miska WC czarna matowa, pomimo swojego stylu i wyjątkowej elegancji, będzie łatwa w utrzymaniu czystości. Nic dziwnego, bowiem z pewnością nikt nie chce bezowocnie szorować ceramiki łazienkowej zbyt często. Jak się jednak okazuje, miski WC w kolorze czarny mat są zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu, niż ich białe odpowiedniki! Jak to możliwe? Otóż na takim akcesorium nie osiada kurz. Nie przyciąga on również brudu, a na jego powierzchni nie tworzą się nieestetyczne zacieki. Dzięki temu łatwo ją czyścić, a ewentualne zabrudzenia nie są widoczne.

Wybierając produkt, jakim jest czarna miska WC wisząca, otrzymujemy również łatwy dostęp do podłoża, co ułatwia utrzymanie go w należytej czystości. Warto również zainwestować w nowoczesne rozwiązania, które jeszcze bardziej ułatwiają utrzymanie higieny. To przede wszystkim miska bezkołnierzowa czy miska WC rimless. Pozbawione są one zakamarków, w których znaleźć mogą się bakterie, a które bardzo ciężko domyć.

Czym czyścić czarne elementy wyposażenia łazienki?

Jeśli chodzi o produkt, jakim jest czarna miska WC opinie są jednoznaczne – takie produkty bardzo łatwo utrzymać w czystości, zwłaszcza jeśli jest to miska wisząca. Przy czyszczeniu takiej toalety warto jednak sięgać po produkty z kategorii środków chemicznych, dedykowanych czarnym powierzchniom. Mowa tutaj o delikatnych środkach czystości, które są pozbawione drobinek ścierających powierzchnię. Takie środki nie będą pozostawiać nieestetycznych smug na czarnych miskach ani umywalkach. Aby nasze czarne miski WC lśniły czystością, warto po czyszczeniu przetrzeć je delikatnie miękką ściereczką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 16 =